برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع نماز و شیوه‌های دعوت به آن ویژه اساتید و کارکنان به مناسبت ایام دهه فجر در دانشکده علوم پزشکی خلخال

۲۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۹ کد : ۴۰۱۲ اخبار واحد
تعداد بازدید:۶۰
کارگاه آموزشی نماز و شیوه های دعوت به آن، با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حمید واحدی زاده نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشکی اردبیل در معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی خلخال برگزارگردید.
برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع نماز و شیوه‌های دعوت به آن ویژه اساتید و کارکنان به مناسبت ایام دهه فجر در دانشکده علوم پزشکی خلخال

کارگاه آموزشی نماز و شیوه های دعوت به آن، با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حمید واحدی زاده نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور مسئولین، اساتید و کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده علوم پزشکی خلخال برگزارگردید.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدواحدی زاده نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ابتدای کارگاه در خصوص اهمیت نماز گفت: رمز استمرار مسایل معنوی در جامعه نماز است وبر پایی نماز جماعت باعث می شود تا انسان و جامعه انسانی را از زشتی و پلیدی باز دارد.

وی گفت:یاد خدا بهترین وسیله برای خویشتن داری و کنترل غرایز سرکش و جلوگیری از روح طغیان است ونمازگزار همواره به یاد خدا می‌باشد، خدایی که از تمام کارهای کوچک و بزرگ ما آگاه است، خدایی که از آنچه در زوایای روان ما وجود دارد و یا از اندیشه ما می‌گذارد، مطلع و باخبر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید واحدی زاده در این کارگاه آموزشی با اشاره به شیوه‌های جذب دانشجویان به نماز، گفت: در مرحله اول باید خودمان جایگاه نماز را بشناسیم و به تاثیرات معنوی آن در زندگی پی ببریم تا با اندوخته بیشتری در صدد انتقال مفاهیم آن به دانشجویان باشیم.

و همچنین با اشاره به اینکه ظهور عملی نماز در رفتار انسان از بدو تولد تا تکامل دوران حیات و دنیای پس از مرگ تاثیرگذار است، افزود: هنگامی که بتوانیم ذهن و قلب را با هم پیوند دهیم، باعث تعمیق اعتقاد در دانشجویان می‌شویم.


نظر شما :