جلسه ی قرار گاه زیستی کرونا (بیش از ۶۰ درصد کارکنان بیمارستان خلخال با کرونا درگیر شدند)

۲۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۴ کد : ۳۵۸۶ اخبار دانشکده
تعداد بازدید:۶۷۶
جلسه قرارگاه زیستی مقابله با کرونا با حضور فرماندار شهرستان خلخال، رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال و اعضای قرارگاه زیستی کرونا چهارشنبه مورخ ۹۹/۸/۲۲ در فرمانداری شهرستان خلخال برگزار شد. رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: بیش از ۶۰ درصد از کارکنان بیمارستان امام خمینی این شهرستان دست کم یک بار به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
جلسه ی قرار گاه زیستی کرونا (بیش از ۶۰ درصد کارکنان بیمارستان خلخال با کرونا درگیر شدند)

دکتر محمد مهرتک روز چهارشنبه در جلسه ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونا افزود: افزایش آمار مبتلایان به کرونا و نیز افزایش تعداد کارکنان درگیر با کرونا موجب کاهش تعداد کارکنان این دانشکده در بیمارستان شده است.

وی گفت: برغم اینکه تمام کادر دانشکده علوم پزشکی بویژه پزشکان ،پرستاران ، بخش خدمات و کارکنان بیمارستان خلخال سلامتی خود را فدای سلامتی مردم منطقه و بیماران کرونایی سرپایی و بستری در این مرکز درمانی می‌کنند، ولی افزایش بیماران و ظرفیت محدود امکانات بیمارستانی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه شدت بیماری کروونا در صورت ابتلای مجدد هر یک از افراد درگیر شده قبلی با بیماری بسیار شدیدتر از بار اول است، اظهارداشت: تعداد زیادی از کارکنان دانشکده علوم پزشکی در حال استراحت ناشی از ابتلا به بیماری کرونا بوده و منابع مالی دانشکده نیز به علت بالا بودن هزینه‌های مقابله و درمان با کرونا در حال کاهش است.

رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال ، دلیل کاهش استفاده از ماسک به عنوان اولین عامل بازدارنده از ابتلا به کرونا در جامعه خلخال را مشکل تامین هزینه‌های خرید آن از سوی خانواده‌های کم‌درآمد ذکر کرد و افزود: هدایت کمک‌های مومنانه به سمت تامین لوازم ضدعفونی کننده و ماسک برای خانواده‌های بی‌بضاعت مالی می‌تواند به این امر کمک کند.

وی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در خلخال گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در این شهرستان تاکنون تعداد بیماران مشکوک سرپایی مراجعه‌کننده به بیمارستان خلخال هزار و ۷۶۵ نفر بوده و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار مشکوک کرونایی به این مرکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

او با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا در این منطقه تاکنون ۲ هزار و ۲۳۱ نفر بیمار کرونایی مشکوک سرپایی و بستری در بیمارستان خلخال تحت درمان قرار گرفتند، افزود: تست پی سی آر ۷۶۱ نفر از این تعداد مثبت بوده است.

دکتر مهرتک اظهارداشت: در ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در بیمارستان خلخال بستری شده ، چهار بیمار بهبود یافته مرخص ، یک بیمار کرونایی فوت شده و تعداد بیماران بستری در بخش کرونای بیمارستان خلخال نیز به ۱۷ نفر رسیده است


نظر شما :