پیام تبریک ریاست دانشکده به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج

۰۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۷ کد : ۳۹۶۱ اخبار دانشکده
تعداد بازدید:۱۵۵
دکتر خسروی رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال با صدور پیامی، فرارسیدن هفته بسیج را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی خلخال، در این پیام آمده است:
بسیج؛ رمز بزرگ و ماندگار عشقبازی و ایثار و فداکاری در خطیرترین عرصه های مجاهدت در راه صیانت از دستاوردهای جمهوری اسلامی است و فرد بسیجی یک نماد و الگوی بی مانند در تاریخ مقاومت ملت به شمار می رود.
بسیج در ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان بنیانگذار کبیر و حکیم انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی ( رضوان الله تعالی علیه ) تشکیل شد، که دارای چنان نیروی نافذ و کنترل ناپذیری گشت که سریع در قلوب عاشقان روح الله رخنه کرد و امروز در اغلب ارکان و عرصه های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و همانند آن بقدری توسعه یافت که ردپای آن را در اغلب نهادها از بسیج طلاب، رسانه، اساتید، ادارات و ... می توان مشاهد کرد. امروز بسیج، یکی از ارکان اساسی قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران بشمار می رود.

مردمی‌ترین نهاد جمهوری اسلامی که در  نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره) و پشتوانه مردم تأسیس و به پایگاهی مردمی تبدیل شد، تشکیل بسیج بود که با حضور مقتدرانه خود در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، و همچنین رخدادها و بلایای طبیعی ارزش‌های اسلامی و دفاع از مردم را به رخ جهانیان کشید و به جریانی هدفمند تبدیل گشت.

بدون شک ملت بزرگ ایران، آسایش و آرامش امروز خود را مدیون غیور مردان و بسیجیانی است که با فداکاری و از خودگذشتگی خود نگذاشتند به نهال انقلاب آسیبی برسد و  سرافرازانه و محکم سر جای خود ایستاده است.

اینجانب ضمن سلام و درود به روان پاک شهدا و تعظیم در برابر  خدمات و تلاش‌های بی‌وقفه بسیجیان، آغاز هفته بسیج را به همه مردم عزیز شهرستان خلخال  به‌ویژه دانشجویان و دانشگاهیان بسیجی و به‌ویژه بسیج جامعه پزشکی شهرستان خلخال، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم در سایه الطاف خداوند متعال از گذرگاه‌های حساس به ‌سلامت عبور کنیم و در راه دستیابی به بالندگی علمی کشور از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

دکتر عمران خسروی
رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال


نظر شما :